כוכבי: "הגיע הזמן שהמדינה תגנוז את תוכנית הבניה בתע"ש"

פיצוץ עז ופטריית עשן החרידו הלילה את רמת השרון הוד השרון פתח תקווה והרצליה כתוצאה מפיצוץ במפעל תע"ש רמת השרון כוכבי: "הגיע הזמן שהמדינה תגנוז את תוכנית הבניה בתע"ש"

פיצוץ עז התרחש בשטח מפעל תע"ש ברמת השרון הגובל בשטחי הרצליה והוד השרון,  בשעה 01:40 התקבל דיווח במוקד 102 של מחוז דן אודות פיצוץ אשר אירע במפעל וכן על שלושה פצועים אחד מהם פצוע קשה.

למקום יצאו צוותי כיבוי רבים מתחנת הרצליה ובסיוע צוותי כיבוי מתחנות מחוז דן ומחוז מרכז בפיקוד קצין המשמרת עומרי ברינקר. עם הגעת הלוחמים למקום וחבירתם לאנשי הביטחון במפעל נמצאו מספר מוקדי בעירה מחוץ לשטח הבנוי – הלוחמים תקפו את האש במספר גזרות והשיגו שליטה על הבעירה. לא נדרש חילוץ על ידי כוחות הכיבוי והאירוע הוגדר ללא מעורבות חומרים מסוכנים.

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי: שלושה פיצוצים בחודש וחצי באחד המתחמים הכי מזוהמים במדינה, אני מאחל החלמה מהירה לפצוע אבל יותר מתמיד ברור שהגיע הזמן שהמדינה תגנוז את תוכנית מש / 1 שמבקשת לבנות עשרות אלפי יחידות דיור במתחם תעש המזוהם. אי אפשר יהיה לבנות שם כלום וכל זמן שהתוכנית הדמיונית הזאת קיימת היא משפיעה על המון דברים אחרים כמו המטרו שנגזר מתוכנית שלא תמומש במקום לשרת ערים קיימות. הגיע הזמן שהמדינה תפסיק להתאהב בתוכניות לא רלבנטיות ותקדם שם לאחר פינוי המפעלים ניקוי סביר ותכונן שמורת טבע למען הדורות הבאים."

 

"הגיע הזמן שהמדינה תפסיק להתאהב בתוכניות לא רלבנטיות ותקדם במתחם תע"ש לאחר פינוי המפעלים ניקוי סביר ותכונן שמורת טבע למען הדורות הבאים."

ראש העירייה אמיר כוכבי
הגיע הזמן שהמדינה תגנוז את תוכנית הבניה בתע"ש

הוועדה המחוזית אישרה בשנת 2021 מסמך מדיניות שקובע כי על הקרקע בה פעל מפעל הנשק בשטח הערים הרצליה, רמת השרון, הוד השרון והמועצה האזורית דרום השרון, יוקם רובע עירוני חדש שכולל 36 אלף יחידות דיור ומעל 1.3 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר.

לפרוייקט מתנגדים ראשי הרשויות של הוד השרון הרצליה ורמת השרון,

עיריית הוד השרון עתרה בדרישה להפוך את האזור"לסנטרל פארק של גוש דן" לטענת הוד השרון לנוכח המצוקה הגדולה בשטחים ירוקים באזור זה ובוודאי לנוכח זיהום הקרקע החמור הקיים בשטח, נכון להשאיר את המתחם כולו כריאה ירוקה כ"סנטרל פארק של גוש דן" ולא לאשר תכנון של שטחי מגורים ותעסוקה במתחם.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן