עיריית תל אביב תשלם להוד השרון 153 מיליון ₪ היטל השבחה על קרקעות "בית הנערה"

עיריית תל אביב תשלם לעיריית הוד השרון 153 מיליון ₪ היטל השבחה על קרקע במתחם "בית הנערה" בעיר. הקרקע היתה בבעלותה של עיריית תל אביב ונמכרה בעבור 511 מיליון ש"ח לחברת "ישראל קנדה", אשר עתידה להקים בה 450 יחידות דיור (חלקן במגרשים חלופיים מחוץ למתחם).

צלם: ינאי יחיאל

ההסכם על תשלום היטל ההשבחה בסך 153 מיליון ₪, הושג לאחר שבמשך תקופה ארוכה סירבה עיריית תל אביב לשלם את ההיטל בטענה שכמלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), איננה חייבת בתשלום היטל השבחה.

ההסכם עם עיריית תל-אביב הוא ניצחון שני לעיריית הוד השרון ולתושביה ביחס למתחם בית הנערה, לאחר שב-2021 אושרה דרישת העירייה להעתיק למגרשים סמוכים זכויות בנייה מהמתחם המיועד להפוך לפארק עירוני, במטרה לאפשר את שימור המתחם כריאה ירוקה בלב הוד השרון.

אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון: "לאורך השנים האחרונות הופעלו על עיריית הוד השרון לחצים מכיוונים שונים להתקפל ולוותר, אבל עמדנו על מה שמגיע לעיר ולתושביה. שמח על ההחלטה לחתור להסכם ולא לפנות להליכים משפטיים שהיו תוקעים את פיתוח הפארק במתחם ועל כך שבעיריית תל אביב הבינו בסופו של דבר שאין זה ראוי להרוויח על הגב של תושבות ותושבי הוד השרון.
בשנים האחרונות הצלחנו בניגוד לכל הסיכויים להשיג שני ניצחונות חשובים במתחם בית הנערה. בתחילה להבטיח את שימור הריאה הירוקה, למרות התנגדויות עיריית תל-אביב ולנייד זכויות אל מחוץ למתחם וכעת להבטיח סכום משמעותי לטובת התושבות והתושבים״

ההסכמה והאישור של ועדת הערר התקבלו לאחרונה לאחר ולמרות פסיקה שהתקבלה לא מזמן בבית המשפט העליון שפסק נגד דרישה דומה של עיריית רמלה להיטל השבחה מכנסייה שמוכרת גם היא כמלכ"ר, מה שמעצים את ההישג של עיריית הוד השרון.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן