כבוד להוד השרון: סגן י' וסרן ג' סיימו קורס טיס

סגן י', בן 21, וסרן ג', בן 24, שניהם תושבי הוד השרון, סיימו בהצלחה את קורס הטיס מספר 188. סגן י' התמחה במגמת נווטי קרב, ואילו סרן ג' התמחה במגמת מסוקים

כבוד להוד השרון: סגן י' וסרן ג' סיימו קורס טיס
כבוד להוד השרון: סגן י' וסרן ג' סיימו קורס טיס

 

 

סגן י'.

סגן י' מגיע ממשפחה בעלת עבר עשיר בשירות צבאי ובתחום הרפואה, כאשר שני הוריו רופאים ואחיו הצעיר משרת בתכנית "תלפיות". י' הוא צעיר בעל תחומי עניין מגוונים הכוללים נגינה בתופים, טניס ואפייה. הוא ניחן ברקע עשיר בספרות ובמוזיקה, אותו רכש במהלך לימודיו בתיכון ובהשתתפותו בתנועת "הנוער העובד והלומד". לפני גיוסו לצה"ל, למד י' בפנימייה "נגב-שדה בוקר", חוויה שהעמיקה את הקשר שלו לציונות ולמדינת ישראל.

בתחילה שאף י' לשרת ביחידה קרבית מובחרת, אך בהמשך חש משיכה חזקה לתפקיד טייס, תפקיד שלדעתו בעל השפעה משמעותית על ביטחון המדינה. הוא מתאר את סביבת ההכשרה בקורס הטיס כסביבה של רעות הדדית ותמיכה. רגע משמעותי עבורו במהלך הקורס היה קבלת אחריות על משימה, רגע שהמחיש עבורו את תחושת האחריות והחופש שחווה.

בהתייחסו למסעו האישי ולמושג המלחמה, מדגיש י' את מחויבותו לביטחון ישראל ואת חשיבותם של חוסן והתפתחות מתמדת לאורך תהליך הכשרת הטייסים.

סרן ג'.

ההיסטוריה המשפחתית של סרן ג' שזורה בחיל האוויר, מה שהיווה מקור השראה עבורו בבחירת מסלול חייו. לאחר שהתגייס תחילה לקורס טיס, עבר ג' לשרת בחיל הגנה, שם התפתח באופן משמעותי כאדם וכקצין, ואף זכה להוקרה כקצין מצטיין. הרצון לחזור לקורס הטיס נבע מחוויותיו בחיל הגנה ומהבנה עמוקה של ההשפעה שרצה להותיר.

ג' מעריך את מסלול המסוקים בשל החיבור הישיר לשדה הקרב, ומודה כי התמודד עם אתגרים בשמירה על קשרים מחוץ לצבא בשל דרישות הקורס. סיום השלב הבסיסי במצדה מהווה עבורו הישג משמעותי.

מלחמת "חרבות ברזל" חידדה אצל ג' את תחושת השליחות, הובילה אותו לתמוך בפעילות חיל האוויר וחיזקה את המוטיבציה שלו לעתיד. הוא מספר על הדיונים שהתקיימו בקורס סביב מציאות הלחימה, ומדגיש את המוכנות הנדרשת למצבים אלו.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן