” אחרי הכל ולפני הכל אני סבא אוהב ומאושר”

שורה חדשה נרשמת בימים אלה ברזומה הגדוש והמרשים של עודד אלון אשר קורות חייו שזורים בקורותיה של מדינת ישראל. עודד אלון ,82, עמד בצמתים משמעותיים בבניית ובביטחון מדינת ישראל.

עודד הוציא בימים אלה את ספר הילדים הצבעוני והססגוני “חיות וחוויות”, אשר יצא לאור בהוצאת ספרי האיכות “עכשיו אפשר” בניהולו של המנכ”ל ,המשורר והסופר עמנואל בן סבו. “הספר הנפלא והקסום הזה הוא סנונית ראשונה מבחינתי , זהו סיפור לילדיי , לנכדיי וניני האהובים. כאבא נוכח נפקד בשל המחויבויות הלאומיות , אני חש סגירת מעגל בסיפורים שלא הרבתי לספר לילדיי היקרים ואותם השלמתי עם הנכדים והנין.”

עודד אלון הוא מלח הארץ, איש ביטחון ומבכירי המודיעין בישראל אשר היה שותף באירועים שגם כיום ממרחק השנים עדיין אינם מותרים לפרסום . מי ששימש כראש המועצה הראשון של העיר  החרדית עמנואל , כמנכ”ל היישוב אפרת , כמנהל כפר נוער לילדים על הקצה, מי ששרת בשני משרדי ראשי הממשלה מנחם בגין ויצחק רבין מעתה הוא גם סופר ילדים מוכשר אשר הוציא את ספרו העשיר, מחכים , מהנה ומלא בעושר של הטבע, “חיות וחוויות”.

” הספר עם הציורים הנפלאים של הציירת המוכשרת ליהי הברי הוא ספר אחר , שונה , גדוש בצבע, הומור , שנינות ואהבת בעלי חיים. אומר עודד ומוסיף, הספר מוקדש באהבה גדולה לרעייתי האהובה לאה אשר עמלה וגידלה במסירות את ילדנו בעת שהייתי בשליחות ארוכה למען המדינה .ספר זה הוא מעין חוויה מתקנת עבורי כאבא שהיה נוכח נפקד תקופות ארוכות והיום מספר בחדווה לנכדיי המקסימים את סיפורי הילדים .”

עודד תמיד היה קשוב לליבם' לרוחם ולצרכי ילדים ובני נוער , העניין בלט במיוחד כשניהל בהצלחה בית ספר לנערים במצוקה , וכשניהל פנימייה לנוער קצה של משרד הרווחה. עודד גם ליווה לטיול מרגש ומרתק ארבעים ילדים וילדות של נפגעי פעולות טרור ואיבה במסע מיוחד בבלגיה., שם נקשרו אליו הילדים והצוות בעבותות של אהבה.

“סיפור טוב הוא סיפור שנשאר אתך זמן רב ומעלה בך חיוך גם ברגעים הכי לא צפויים , קבוצת המיקוד שלי היה נכדיי היקרים שנהנו מהסיפורים והחריזה הקצבית .האושר שלהם מציף אותי וגורם לי להמשיך ליצור איכות עבורם ועבור ניני הבאים”

בימים אלה שוקד עודד אלון על ספר חדש העוסק ביופי השפה העברית וייחודה.

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן